Setkání, Miss Ještěrka CB 2005

Vážení kamarádi děkuji všem co se podíleli na letošním CB setkání ve Frýdku – Místku, jak pořadatelům tak zúčastněným. Jelikož táto akce je už za námi trochu bych se chtěl k ní vrátit.
Již ve středu 18.01.2006 mne i Lumíra Místek málem trefil šlak, když jsme se dozvěděli o stěhování národů. Toto stěhování se mělo týkat našeho Scukáčku, a to v půli rozjeté akce. Z důvodů zablokování již objednaného sálu, „PRÝ“ návštěvníky sjezdu nějakých farářů. Podle ověřených zdrojů sál nikdo neobýval a oni inkriminovaní faráři byli jen chvíli asi hodinu úplně v jiném salónku o patro výše. Proto z tohoto dedukuji, že šlo o pouhou blamáž za honbou většího zisku. „Čím blíž jsi k výčepu, tím víc utratíš“.
Tuto předmluvu bych ukončil možná ještě příhodnějším příslovím „Kdo jinému jámu kope sám do ní padá“. A ono se to asi vyplnilo, ale to si přeberou oni sami, již bych se tomu nevracel.

V pátek před třetí hodinou odpolední navštěvuji ještě Lumíra, abych se ujistil zda jsme na něco nezapomněli. A opravdu nezapomněli, vše bylo připraveno stačilo dopít kafe a mohlo se vyrazit. Bylo něco kolem 15:45 hodin. Hospoda byla ještě z části zaplněná místními štamgasty, ale jakmile se čas přehoupl přes 16:00 už tam nebyla ani noha (těch štamgastů). Jedno mne ještě zarazilo v sousedním sále se konal dětský karneval, a tak jsem měl strach, aby se někdo nespletl a nezatoulal mezi děti v maskách. Jak se později ukázalo bylo tomu tak. Není rozhodující kolik ti je let, ale na kolik se cítíš. Jarda Dobrá si to namířil přímo mezi ty děti. Vytahuje 50-ti korunu a hází jí do zapečetěné průhledné krabice (dobročinná akce) s myšlenkou „To se nám to nějak omladilo to osazenstvo na CB.“ ztráceje se mezi Karkulkami, čerty a dalšími komiksovými postavami.

Pomalu se začínají scházet účastníci našeho setkání. Při vstupu u presenčního stolku seděli Majka Točna, Míša Frýdek a Vlaďka Místek, které poctivě zapisovaly příchody účastníků, rozdávaly visačky a hlasovací lístky. Také přijímali nespočet přátelských polibků. Někteří nosili dárky do tomboly, a ti co nezapomněli přinesli bábovku do soutěže Bábovka CB 2005.

Něco po půl šesté jsem mohl všechny přivítat a prohlásit setkání oficiálně za zahájené. Hned vzápětí se ujal slova Franta Hokej Frýdek s vyhlášením výsledků svého CB kolečka Cestička okolo Frýdku. Franta zásoben 47 diplomy za různě dosažené mety, které nerozdal v minulosti, vyhlásil už tradičně tři volačky s nejvíce účastmi na Cestičce Okolo Frýdku v loňském roce. Následovalo vyhodnocení internetové soutěže Lumíra Místek a CB Clubu Sklerotiků (dále CBCS) Moudrá Hlava, které nás mimochodem bude celý letošní rok ve dvanácti kolech, doprovázet na stránkách CBCS. Prvnímu Radkovi Hrabůvka převzal cenu i diplom Neptun Dubina. Druhý Franta Hokej Frýdek a třetí Míša Frýdek si převzali diplomy osobně. V pořadí třetím vyhlášením bylo Kolečko CBCS. To jsem vyhlásil sám. Připravených šest diplomů si převzali všichni, až ne Oriona Porubu. Onen diplom převzal v zastoupení opět Neptun Dubina, Zástupce z řad Ostraváků.

Po této řadě vyhlašování mohla pokračovat volná zábava. Jen tři lidé se museli věnovat svým povinnostem. Porota soutěže Bábovka CB 2005 Mirek Morávka, Vašek Kostelník a Majka Točna se vydali do zákulisí, aby mohli v klidu koštovat přinesené bábovky.

miss_2005_01miss_2005_02

Bylo jich celkem deset. Na pohled jedna krásnější než druhá. Nevím jak chutnali, to řešila porota a vybrala bábovku od Pavla Staříč jako nejchutnější. Druhé Místo obsadila Chobotnice Poruba a třetí Pavel Smrk Havířov.

Těsně před tímto vyhlašováním nastalo avizované stěhování z výčepu do salónku. Nějak mi to uniklo, jelikož jsem se věnoval venku Milanovi Raškovice a řešil obtížnou situaci se zaparkováním jeho auta. Když jsme vyložili jeho aparaturu lidé byli už přestěhování a samozřejmě i tam kde bylo vyhrazené místo pro duo MARTY PARTY. Tak nastalo další stěhování. Doufám, že mi to neměl nikdo za zlé. Podle programu následovalo v pořadí již čtvrté dnešní vyhlašování. Bábovku CB jsem už probral výše. Pro dodatek: já si vylosoval onu vítěznou bábovku a fakt byla vynikající.

Poslední v řadě dnešních vyhlašovacích ceremoniálů a zároveň hlavním programem začala korunovace Moravskoslezské Miss Ještěrka CB 2005 (7.ročník). Tradičně každý kdo přišel na setkání dostal lístek. Na něj napsal svou volačku a do druhé kolonky poznamenal „nikým neovlivněn“, jméno cíbíčkářky, kterou by volil za Miss. Volba této miss byla již klasicky ovlivněna počtem lidí u jednoho stolu kolem oněch krásek, a proto můj názor na volbu miss bych nechtěl dál rozvádět. Přistupme k výsledkům.

Letošní titul miss byl udělen opravdu oprávněně. Jako Moravskoslezská miss Ještěrka 2005 byla zvolena Lucka Staříč

Miss 2005 Lucka Staříč
Miss 2005 Lucka Staříč

(Pavle doufám, že už máš připravenou flintu?)
1. Vícemiss se stala na všech fotkách tohoto setkání věčně se usmívající Naďa Frýdek a 2. Vícemiss se stala Míša Frýdek. Blahopřeji všem miskám a doufám, že příští rok se zúčastní opět.
Misky nám krásně zapózovali před objektivy

Naďa, Lucka, Míša
Naďa, Lucka, Míša

a Výroční Scukáček mohl pokračovat.
Mnozí příchozí se nemohli dočkat tomboly a ta byla právě na řadě. Bohužel z nějakých důvodů, už nevím proč se mé já losování tomboly nezúčastnilo, tudíž nemohu podat o tomto zprávu.
Spousta účastníků po rozdání tomboly se zvedla ze svých zahřátých židlí a odešla domů. Uvolnil se prostor pro taneční parket a hudba mohla začít hrát. Milan Raškovice se svou kolegyní to mohli konečně roztančit. Jejich skupina MARTY PARTY hrála opravdu super a pánové proháněli dámy po parketu.
Na jednu věc při korunování miss má hlava zapomněla, dárek od CBCS pro Miss Ještěrka.

Srdce pro Miss
Srdce pro Miss

Když jsem zahlédl Pavla Staříč venku na odchodu se svou dcerou, blesklo mi hlavou, že musím ještě něco dát Missce. Nakonec bez jakýchkoliv ovací jsem dodatečně předal to co bylo třeba a tak trochu jsem se styděl.

Za doprovodu hudby se večer chýlil ke konci. Mimořádně prodloužená pracovní doba se celkem hodila, jelikož jsme už při vyhlašování Bábovky byli ve skluzu. Při minulých setkáních bylo otevřeno jen do 22:00 dnes však do 00:00.

Jejdanánky na jednu věc jsem při psaní této zprávy opět něco zapomněl. Na tento Scukáček zavítali dva CB kamarádi z velké dálky. Byl to Franta Brancouze a člen Expedice Vysočina Pavel Nová Zhoř. Jejich návštěva příjemně potěšila a zároveň děkuji Vojtovi Hájov, který si je vzal pod křídlo a strávil s nimi nejvíce času. Takže hoši děkujeme a doufám, že příště se uvidíme opět.

Tímto bych chtěl toto povídání ukončit a ještě jednou všem poděkovat.

MateS FM 73

P.s. Po letošním setkání je výroční Scukáček tak trochu zahalen do mlžného oparu a to hlavně kvůli prostor kde by se měl konat příští rok.

 

Článek o Miss 2005 v podání Lumíra Místek

Celá fotogalerie ZDE


Comments are closed.