Expedice Ještěr, EBH 2005

(21.05. 2005)
Letos je to podruhé co jsem vstoupil do soutěže EBH jako soutěžící. Jak se tak blížil víkend začínající v pátek třináctého byl jsem čím dál tím více napnutější. Ještě týden před EBH nám prakticky vybuchli dva členové expedice a vypadalo to tak, že vůbec s Lumírem Místek vůbec nepojedeme. Tím to děkuji Mirkovi Morávka, jakož to nového člena expedice Ještěr, že se této expedice účastnil a obětoval svůj drahocenný čas, který mohl o víkendu v rodinném kruhu trávit někde pěkně u grilu.
Je sobota 14.5. dopoledne a já ještě chystám pár posledních věcí potřebných k expedici. Ve 12:30 hodin mi volá Mirek Morávka, že vyráží. Po vydatném obědě (skoro jsem se nemohl hnout) tedy vyrážím z našeho panelového domu na přilehlé parkoviště, kde už Mirek čekal. Všechny věci se pěkně uložily do jeho žluté Audiny a vyrážíme ke třetímu členovi expedice, neboli CT5(volací znak EBH). Vzal jsem Lumírové vybavení, pěkně uložené v modré skládací bedýnce za 35Kč koupené v nějakém supermarketu, anténu a už to ukládám taky do auta, ještě kouzelnou Lumírovou brašnu kde najdete na co si vzpomenete a můžeme vyrazit.
Lumír Místek se pěkně usadil vedle Mirka, vyzul si boty a už frčíme směr Morávka. U Mirka se domluvil odvoz na neděli kde nás odvezla Mirkova přítelkyně.

Konečně jsme dorazili na vytčenou metu. Pokoj na chatě už byl pěkně vyhřátý a po rychlém vybalení se mohla začít stavět anténa. Zvedal se trochu vítr, ale ještě se to dalo. Montáž antény na již připravený erární stožár, zůstal tam od loňského ročníku EBH, proběhla bez problému. Mohlo se začít vysílat a hledat ten vhodný kanál. Bylo něco po třetí hodině. Už při prvním scannování pásma jsme narazili na pěknou křížovku, ale to nebylo nic oproti EBH. Lumír pomalu zval brejky na večerní vysílání a já s Mirkem jsme ještě šli stavět ½ anténu a tak trochu ji vystrnadit výše nad chatu.O půl páté se začalo vysílat i se zápisem do deníku. Vysílací podmínky byly docela slušné, rušení nebylo moc velké. Na 18:00 hodin bylo naplánované mimořádné kolečko Clubu Sklerotiků. Vedl jsem ho jako obvykle já a dopadlo podle očekávání. 29 brejků bylo i zároveň rekordem v krátké historii tohoto kolečka.

Od 19:00-20:00 se moc nevysílalo, byla taková technická pauza na jídlo, pití, překontrolování antén atd..Tentokrát jsme start EBH nějak zaspali asi hodiny v notebooku šli špatně, ale jak se nám zkřížil Praděd z Prašivou na našem kanále už jsme věděli, že můžeme vysílat.
V zápalu boje s prvními brejky se najednou rozletělo okno. „Kruci co se děje, to je tam takový vítr“ pomyslel jsem si, ale vzápětí se v něm objevila hlava nějakého chlapa. Další má myšlenka byla, že jde o nějakého turistu posilněného alkoholem co se ztratil a hledá cestu zpět. Se slovy co otravuje, že nemáme čas na nějaké vybavování jsem ho docela dost tvrdě poslal, víte kam…. V tom jsem však zaslechl větu: „Napište si do deníku MK4!“ furt mi to nedocházelo. Až pak mi blesklo. V mžiku letu jsem upustil majk, nechal vysílání a jen tak v papučích vyletěl ven cože to mělo vlastně znamenat. Tu onu MK4 po vydatném mávání jsem ještě na odjezdu zastavil, a doufám že se vše vysvětlilo.

(Pozn.otázka mobilních kontrol není však z ne jenom mého pohledu dobře promyšlená)
No, ale abych se vrátil k vysílání. Brejků bylo docela dost, tak jsme měli ve třech co dělat, jelikož nám furt stávkoval počítač. Psalo se do počítače, na papír, z papíru zas do počítače a tak dokola. Docela jsem chytal nervy a párkrát i udeřil do stolu. Nevím v čem byl problém. CL6 č.1 posledně na expedici fungoval bez problému, ale jakmile jsem přeinstaloval jedničku poslední verzí začal program havarovat. Tak nevím.Jako první, a to něco kolem půl druhé odpadl Lumír. Kolem třetí hodiny usnul i Mirek. V jednu chvíli jsem měl pěkné stereo místního rušení v podobě chrápání obou znavených cíbíčkářů.

V pět třicet jsme zas vysílali všichni tři.

Jestli bych se měl pustit do rekapitulace naši expedice, to nechám na druhých. Jen jedno bych podotknout chtěl, a to že Čechy zas na Lysou horu nedoletěli a to mě mrzí. Tím to těchto pár řádků končím a ještě jednou děkuji Mirkovi Morávka za záchranu a jeho přítelkyni za super odvoz, Lumírovi Místek za technickou podporu, Josefovi z chaty na Lysé hoře, Petrovi Frýdek a všem těm CíBíčkářům co se nahlásili Expedici Ještěr(CT5) 14. a 15. května 2005 .

73 Mates


Comments are closed.